Haberler

14 Mart Tıp bayramı etkinlikleri çerçevesinde Medical Park Trabzon Yıldızlı Hastanesi doktorları düzenlenen yemekte bir araya geldi. Genel Müdür Uzm. Dr. Abdullah Cantürk yemeğe katılan tüm hekimlere teşekkür etti.

Tek amaçlarının insanlara daha sağlıklı bir yaşam sunabilmenin olduğunu belirtirken, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği özveriyle yerine getiren hekimlerimizin 14 Mart Tıp bayramı kutlu olsun dedi. Medical Park Trabzon Yıldızlı Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Çubukçu'da tüm doktorların 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

BİRÇOK HASTALIK İÇİN 'GELİYORUM' DİYOR

Ses kısıklığı bir bulgudur ve genellikle bir hastalık neticesinde oluşmuştur. Gırtlak kanseri, akciğer kanseri, reflü, depresyon, tiroid bezi tümörleri, beyin tümörleri ve alerji hastalıkları seste bazı değişiklikleri neden olabilir. Astım, bronşit veya akciğer kanseri olan hastalarda sesin gücü azalır. Gırtlak tümörleri ve alerjide ses kısılır ve kalitesi değişir. Uzun süren ses kısıklığında akla ilk gelen gırtlak bölgesi kanserleridir. Derhal muayenenin yapılıp gırtlak bölgesinin mutlaka incelenmesi gerekir. Ses tellerinin üzerinden gelişen tümörlerde hemen hemen ilk ve erken bulgu ses kısıklığıyken, ses tellerinin yukarısında veya aşağısında gelişen gırtlak kanserlerinde bazen ses kısıklığı geç bulgu olarak ortaya çıkar. Reflü de ses kısıklığının en sık görülen nedenlerinden biridir.

Trabzon

Sağlık Köşesi

Yedikleriniz sizi depresyona sokabilir...

Uzmanlar, depresyonu insanların yaşamı boyunca...

devamı

Sürekli tansiyon ölçmek tansiyonu yükseltiyor...

Bir hastalık düşünün her üç kişiden biri...

devamı

Oturarak çalışanlarda kıl dönmesi riski fazla...

Medical Park İzmir Hastanesi Genel Cerrahi...

devamı

Sünnet öncesi muayene önemli...

Medical Park İzmir Hastanesi Çocuk Cerrahisi...

devamı

Yo Yo Sendromu'na dikkat! ...

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo fazlası...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.