Haberler

Doğsan Cerrahi Dikiş Malzemeleri fabrikasında çalışanlara yönelik verilen konferansa Medical Park Trabzon Yıldızlı Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Yazıcı konuşmacı olarak katıldı.

Günümüzde insanların en sık sağlık sorunlarının başında kilo geldiğini belirten Yazıcı, konuyla ilgili nelere dikkat etmesi gerektiğini anlattı. Yazıcı , zayıflamanın altın kurallarından bahsederek, şöyle konuştu: "Her gün 3 ana, 3 de ara öğün olarak beslenilmesi gerekli. Bol su tüketmeli. Her gün yoğurt yenmeli. Çalışanlara örnek beslenme programları hakkında bilgiler vererek kahvaltının önemli bir öğün olduğuna değindi.

Aynı zamanda çalışanların mola aralarında ara öğünlerini yiyebileceklerine değinirken su tüketimi ile ilgili olarak da tavsiyelerde bulundu. Ayrıca Yazıcı, su tüketimini arttırmak için neler yapılacağı konusunda ise "Suyu gözünüzün önünde tutabilirsiniz. Örneğin iş yerinde çalışma masanızda her zaman su şişesinin bulunması hatırlatma niteliğinde olacaktır. Gün içerisinde çay,kahve arası verildiği gibi su içme arası da verebilirsiniz. Suyunuza değişik tatlar kazandırabilirsiniz. Örneğin limon, elma, çilek, salatalık dilimleyerek; nane yaprağı, kabuk tarçın koyarak suyunuza aroma verebilirsiniz. Her sabah uyanınca ve yatmadan önce 1 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz. Akıllı telefonunuza hatırlatmalar ekleyebilirsiniz. İçtiğiniz her suyu not tutarak ne kadar tüketim yaptığınızı kontrol edebilirsiniz" dedi.

Doğsan Cerrahi Dikiş Malzemeleri çalışanları yapılan konferanstan çok faydalandıklarını belirterek Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Yazıcı'ya teşekkür ettiler.

Trabzon

Sağlık Köşesi

Cildimize günaydın demenin mevsimi geldi...

Kış aylarında soğuk havanın kuruttuğu, nemsiz...

devamı

Tuz: Dost mu, düşman mı?...

Tuz, hayatın oluşumunda ve devamlılığında...

devamı

Geniz Eti Büyümesine Dikkat!...

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Kulak...

devamı

Tütünden kurtulmanın sırrı ya bırakamazsam...

Tüm dünyada dolaylı ve direkt olarak pek...

devamı

Ses kısıklığı hastalık habercisi olabilir...

Soğuk hava, sigara, üst solunum yolu enfeksiyonları,...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.