Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Bilimsel İş Birliği Protokolü

Medical Park Hastaneler Grubu, tıp alanında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan İsviçre'nin en önemli sağlık kuruluşu Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kardiyovasküler cerrahi alanında bilimsel iş birliği protokolüne imza attı. Bilimsel know-how paylaşımına dayanan protokol kapsamında; her iki hastane arasında karşılıklı olarak eğitimler, hasta konsültasyonları, klinik araştırmalar ve ameliyatlar konusunda iş birliği yapılacak. Kendi geliştirdiği 14 teknikle dünya tıp literatürüne giren Ordinaryüs Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos bu iş birliğinin ilk adımı olarak bir Türk kızına kalp kapakçığı ameliyatı yaptı

Türkiye'nin en büyük sağlık zincirlerinden biri olan Medical Park Hastaneler Grubu, son 5 yıldır tıp hizmetlerinin kalitesi açısından İsviçre'nin en iyi hastanesi seçilen Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kardiyovasküler cerrahi alanında bilimsel iş birliği protokolüne imza attı.

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Genel Müdürü Dr. Çetin Köksal ve Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Ordinaryüs Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos'un katılımıyla Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi'nde gerçekleşen basın toplantısında yapılan iş birliği duyuruldu.

BİLİMSEL KNOW-HOW PAYLAŞIMI YAPILACAK

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Genel Müdürü Dr. Çetin Köksal, "Türkiye'de sağlık sektöründe öncü bir rol üstlenen Medical Park Hastaneler Grubu olarak; sağlık denilince akla ilk gelen ülkelerden İsviçre'nin en önemli kamu sağlık kuruluşu Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile bilimsel bir iş birliğine imza attık. İmzaladığımız protokolde hiç bir maddi hüküm yer almıyor tamamen iki kurum arasında bilimsel know-how transferine dayanıyor. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi ile başlayıp grubun tüm hastanelerine yayılacak iş birliği çerçevesinde; her akademik yıl karşılıklı olarak doktor, hemşire ve sağlık personellerini kapsayacak eğitim programları düzenlenecek. Ayrıca, telekonferans yöntemiyle hasta konsültasyonları, her iki hastaneden hekimlerin katılacağı klinik araştırmalar ve Cenevre ile Türkiye'de yapılacak hasta bilgilendirme toplantıları ortak sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştirilecek" dedi.

"Medical Park olarak inanıyoruz ki tıp bir gönül işi" diyen Dr. Çetin Köksal, şöyle devam etti: "Biz mesleğini gönülden icra eden kişilerle insanlara şifa olabileceğimize inanıyoruz. Bugün aramızda bulunan Ordinaryüs Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos da alanında duayen bir hekim olmasının yanı sıra yardımseverliği ile de tüm dünyada tanınıyor. Yollarımızı buluşturan da iki tarafın bu mesleğe gönlünü vererek çalışması oldu."

ORDİNARYÜS PROF. DR. KALANGOS BİRİKİMLERİNİ TÜRK HEKİMLERE AKTARACAK

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Genel Müdürü Dr. Çetin Köksal, "Medical Park Hastaneler Grubu olarak Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği grubumuz için çok önemli bir adım. Yarattığı tekniklerle dünya tıp literatürüne girmiş Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli cerrahlardan Ord. Prof. Dr. Kalangos ile ameliyata girme şansı yakalayacak hekimlerimiz, hocamızdan öğrenecekleri teknik ve bilgiler sayesinde hastanemize başvuran hastalara önemli katkı sağlayacaklar" dedi.

Ord. Prof. Dr. Kalangos'un, iş birliği çerçevesinde Medical Park'taki ilk operasyonunu Cuma akşamı gerçekleştirdiği bilgisini veren Dr. Çetin Köksal, oldukça zor bir vaka olduğunu vurgulayarak şu bilgileri verdi: "Ord. Prof. Dr. Kalangos, son derece zor ve incelikli bir operasyonu başarıyla gerçekleştirdi. Onun sayesinde 17 yaşındaki kalp hastası Aslı Aktaş yeni hayatına başlayacak. Ord. Prof. Dr. Kalangos ile başlayan iş birliğimiz bundan sonra yine özellikli operasyonlarla devam edecek."

TIP LİTERATÜRÜNE 14 AYRI TEKNİK VE BULUŞLA GEÇEN ORD. PROF. DR. KALANGOS MEDICAL PARK'TA

Kalp damar cerrahisi alanında kendi geliştirdiği 14 ayrı teknik ve buluşla tıp literatürüne geçen Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos; bu iş birliği çerçevesinde kalp damar hastalıkları, pediatrik kalp damar hastalıkları ve çocuk cerrahisi alanlarında Medical Park Hastaneler Grubu'nda ameliyatlar yapmanın yanı sıra hekimlere de eğitimler verecek. Dünyada biyo emilir kalp kapak halkasını ilk geliştiren Ord. Prof. Dr. Kalangos, "Medical Park Hastaneleri'nde kapak tamirleri ve yeni doğan cerrahisi vakalarında ameliyatlar gerçekleştirmeyi planlıyorum. Kompleks vakalar için Türkiye'ye geleceğim. Türkiye'de sık yapılamayan operasyonları gerçekleştirmek istiyorum" dedi.

ORDİNARYÜS KALANGOS SAYESİNDE TÜRK KIZI ASLI AKTAŞ YAŞAMA TUTUNDU

Gerçekleştirilen iş birliği kapsamında çalışmalara başlayan Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos, Cuma gecesi Medical Park Göztepe Hastanesi'nde bir Türk kızına kalp kapakçığı ameliyatı yaptı. Çok kompleks bir vaka olduğunu belirten Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos, "17 yaşındaki Türk kızı Aslı Aktaş'ın doğuştan aort kapak darlığı rahatsızlığı vardı. Kendisine daha önce iki kez açık kalp ameliyatı yapılmıştı. Ancak akciğer konumunda takılan kalp kapağının kireçlenmesi nedeniyle bu kapağın değişmesi gerekti. Biz de Aslı'ya insandan alınan bir kalp kapakçığı operasyonu yaptık. Atan kalpte gerçekleştirdiğimiz bu operasyon son derece başarılı geçti. Aslı'nın sağlık durumu şu anda gayet iyi" dedi.

Dünyada 7 milyon çocuğun maddi yetersizlikler nedeniyle kalp ameliyatı için beklediğini belirten Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos, kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü 'Hearts For All' adlı vakıfla tüm dünyada ihtiyacı olan kalp hastası çocukları ücretsiz ameliyat ediyor. Kalp sağlığı alanında, hem üye sayısı hem de gerçekleştirdiği operasyon sayısı bakımından dünya üzerindeki en büyük yardım vakfı olan 'Hearts For All' aracılığıyla Ord. Prof. Dr. Kalangos; Yunanistan, Cezayir, Fas ve Gürcistan gibi dünyanın pek çok ülkesinden karmaşık vakaları Türkiye'ye getirerek burada ameliyat etmeyi planlıyor.


Samsun Tıp Merkezi

Sağlık Köşesi

Dişlerinizi Çamaşır Suyu Değil Doktorunuz...

Günümüzde herkes artık inci gibi beyaz dişlere...

devamı

Şimdi peeling zamanı!...

Yazın oluşan güneş lekelerinden ve cildinizi...

devamı

TİP 2 Diyabet: Küresel Salgın...

Yaşamın her döneminde ortaya çıkabilen, tedavi...

devamı

Sağlıklı Kurban Bayramı Tüyoları...

Kurbanı hemen kesildikten sonra yemeyin!...

devamı

Sigara içenlerde elma tipi şişmanlık artıyor...

Birçok kadın kilo korkusu yüzünden sigara...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu
 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.