Haberler

Uşak Fen Lisesi Okul Müdürlüğünün düzenlediği ve öğrencilerin gelecekte yapmayı planladıkları kariyerlerine destek olmak amaçlı mesleki tanıtım faaliyetleri kapsamında Medical Park Uşak Hastanesi doktorlarını ağırladı.

Okulun konferans salonunda gerçekleşen meslek tanıtım seminerine Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Cevat TANALP, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emre CANVERENLER, Psikolog Zeynep YEŞİLKAYA, Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Ceren DÖĞERLİ KANTAR katıldı.

Doktorlar özelde kendi branşları, genel olarak da doktorlukla ilgili üniversite yılları, meslek hayatı vb. süreçlerden bahsetti. Tıp alanında meslek sahibi olmanın ciddi özveri gerektirdiğini ve doktorluğu seçecek öğrencilerin aynı zamanda yardımlaşmayı seven, insan ilişkileri güçlü, sorumluluk alabilen kişiler olması gerektiğini hatırlatarak, Maddi kazancı iyi olan bir meslek olsa da Tıp'ı sadece maddi beklenti içinde seçilmemesi gerektiğini ifade ettiler. Daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplayan doktorlar, geleceğin hekimlerine şimdiden başarı dileğinde bulundu.

Okul Müdürü Necati GÜLMEZ, Müdür Yardımcısı Selim UÇAK ve Rehberlik Öğretmeni Deniz MERİÇ, 'Öğrencilerimizin büyük çoğunluğunun tıp fakültelerini tercih ettikleri bilinen bir gerçektir. Ancak doktorluk mesleğini ne kadar tanıdıkları, mesleğin avantajlarını ve dezavantajlarını, zorluklarını bilip bilmediklerini bilmiyoruz. Meslekle ilgili doğru bilgiyi uzmanlarından öğrenmelerini istedik. Okulumuza gelerek öğrencilerimize mesleklerini tanıttıkları için değerli doktorlarımıza teşekkür ediyoruz." dedi.

Uşak

Sağlık Köşesi

Yedikleriniz sizi depresyona sokabilir...

Uzmanlar, depresyonu insanların yaşamı boyunca...

devamı

Sürekli tansiyon ölçmek tansiyonu yükseltiyor...

Bir hastalık düşünün her üç kişiden biri...

devamı

Oturarak çalışanlarda kıl dönmesi riski fazla...

Medical Park İzmir Hastanesi Genel Cerrahi...

devamı

Sünnet öncesi muayene önemli...

Medical Park İzmir Hastanesi Çocuk Cerrahisi...

devamı

Yo Yo Sendromu'na dikkat! ...

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo fazlası...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.