Haberler

Kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde yeni teknolojilerle adını duyuran Medical Park Uşak Hastanesi kalp ritim bozukluğu olan hastalar için bir ilke imza attı.

Takıldıktan sonra hastaların kalp yetersizliği şikayetlerini belirgin oranda azaltan üç odacıklı kalp pilleri, hastaların yaşam kalitesini büyük oranda arttırarak normal hayata dönmelerini kolaylaştırıyor. İleri teknoloji ürünü bu cihazlar, aynı zamanda ritm bozukluklarının tedavisinde kullanılan en etkili tedavi yöntemlerinden biridir.

Uzun süredir kalp yetmezliği nedeniyle medikal tedavi alan Münevver MACAR (73) ve Kemal KARLI (71) isimli hastalar yapılan tetkik ve değerlendirmeler neticesinde üç odacıklı kalp pili takılarak tedavi edildi.

Üç odacıklı kalp pilleri ile kalbin performansı artırılabilir

Medical Park Uşak Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Cevat TANALP; ''Kalp pilleri kalp atımlarının çok yavaşlaması ya da çok hızlanması ile karakterize bazı ritim bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadırlar. Farklı özelliklere sahip birçok kalp pili türü mevcuttur. Hastanın sahip olduğu ritim bozukluğunun türüne göre uygun kalp pili seçilerek hastaya takılmaktadır.

- Standart kalp pilleri esas olarak kalp hızında geçici veya kalıcı düşme nedeniyle şikayetleri olan hastalarda kalp hızını yükseltme amacıyla kullanılan pillerdir. Şok verme özelliği bulunan ICD olarak adlandırılan kalp pilleri bu özelliğin yanı sıra kalp hızında hayatı tehdit edecek şekilde çok yüksek kalp hızları geliştiğinde kalbe elektrik şoku vererek hastayı hayata döndüren kişinin bir nevi üzerinde taşıdığı elektroşok cihazlarıdır.

- Tıbben CRT olarak adlandırılan üç odacıklı kalp pilleri, tüm bu özellikleri içerdiği gibi, aynı zamanda kalp yetersizliği olan hastaların bir kısmında olan , kalp duvarlarının birbirinden bağımsız ve düzensiz kasılması varlığında kalbin farklı bölgelerine elektriksel uyarı vererek kalp kasılmasını düzene sokan ve kuvvetlendiren pillerdir. Üç odacıklı kalp pilleri ilaç tedavisine rağmen kalp yetersizliği şikayetleri devam eden hastalara elektrokardiyografi ve ekokardiyografi bulgularının da uygun olması durumunda takılan ve hastaların kalp yetersizliği bulgularında belirgin düzelme sağlayan en ileri düzey kalp pili uygulamasıdır.

Kliniğimizde üç odacıklı kalp pili uygulaması ile tedavi ettiğimiz iki hastamızın da işlem sonrası kalp yetersizliği şikâyetlerinde belirgin düzeyde iyileşme sağlanmıştır.

Uşak

Sağlık Köşesi

Yedikleriniz sizi depresyona sokabilir...

Uzmanlar, depresyonu insanların yaşamı boyunca...

devamı

Sürekli tansiyon ölçmek tansiyonu yükseltiyor...

Bir hastalık düşünün her üç kişiden biri...

devamı

Oturarak çalışanlarda kıl dönmesi riski fazla...

Medical Park İzmir Hastanesi Genel Cerrahi...

devamı

Sünnet öncesi muayene önemli...

Medical Park İzmir Hastanesi Çocuk Cerrahisi...

devamı

Yo Yo Sendromu'na dikkat! ...

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo fazlası...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.