Haberler

Obezite cerrahisindeki deneyimiyle tanınan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erdal Cücük, bu kez kendi eşinin midesini küçülttü. Op. Dr. Cücük, aynı operasyonda eşinin reflü ameliyatını da yaptı.

ŞİMDİYE kadar yaklaşık 1.700 obezite hastasına tüp mide (mide küçültme) operasyonu uygulayan Medical Park Tarsus Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erdal Cücük, ameliyat masasının başına bu kez eşi için geçti. Op. Dr. Erdal Cücük, 97 kilo olan ve diyet ya da sporla bir türlü zayıflayamayan eşi Sibel Cücük'ün midesinin yüzde 85'ini aldı. Aynı operasyonda reflü ameliyatı da yapıldı.

BAŞKA HEKİM İSTEMEDİ

Op. Dr. Erdal Cücük'ün 13 yıllık eşi ve 1 çocuğunun annesi olan Sibel Cücük'ün uzun süredir devam eden reflü şikayeti, kilo aldıkça daha da arttı. Fazla kilolarından spor ve diyetle kurtulamayan Sibel Cücük, tüp mide (mide küçültme) ameliyatı olmaya karar verdi. Sibel Cücük, ameliyatını yapmasını istediği eşinin "Ameliyat sırasında heyecanlanabilirim, istersen ameliyatı başka bir cerrah arkadaşım yapsın" şeklindeki önerisini, "Ben sana güveniyorum" diyerek geri çevirdi.

GÜVENİYLE RAHATLATTI

Op. Dr. Erdal Cücük'ün görev yaptığı Medical Park Tarsus Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyonla Sibel Cücük'ün midesinin yüzde 85'i laparoskopik yöntemle alındı. Aynı operasyonda, Sibel Cücük'ün reflü ameliyatı da yapıldı. Kısa sürede toparlanan Sibel Cücük hedefinin 58 kiloya inmek olduğunu kaydetti. Op. Dr. Erdal Cücük ise "İnsanın kendi yakınını, hele eşini ameliyat etmesi stres vericidir. Ama eşimin bana güvenmesiyle rahatladım" dedi. Cücük çiftini, ameliyat sonrası Medical Park Tarsus Hastanesi Genel Müdürü Ahmet Egin ve diğer çalışanlar da ziyaret etti.

Tarsus

Sağlık Köşesi

Eşyalar dönüyor hissi BPPV belirtisi olabilir...

Kendisinin ya da eşyaların döndüğü hissine...

devamı

Parmaklarınızın neden uyuştuğunu hiç düşündünüz...

Pek çoğumuz parmaklarımızdaki uyuşma ve karıncalanma...

devamı

Burun estetiği yaptırırken koku duyunuzdan...

Sağlıklı bir dış görüntüye kavuşmak milyonlarca...

devamı

Kanserin bariyeri: Risk faktörlerinden uzak...

Önlenebilir olmasına rağmen her yıl milyonlarca...

devamı

Çocuğa mükemmeliyetçi yaklaşım ...

İnsan doğası nedeniyle toplumsal bir varlıktır,...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.