Haberler

Önemli göz hastalığı katarakt, Medical Park Tarsus Hastanesi'nde fako ameliyatlarıyla tedavi ediliyor. Op. Dr. Mahmut Ecel'in yaptığı operasyonlardan sonra hastalar aynı gün taburcu oluyor.

Medical Park Tarsus Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mahmut Ecel'in gerçekleştirdiği fako ameliyatlarıyla, katarakt hastalarına konforlu tedavi imkanı sunuluyor. Ameliyatın yapıldığı gün evine gidebilen hastaların gözündeki bandaj ise ertesi gün açılıyor. Tarsuslu emekliler Mahmut Çolak ve Salih Yüzgeç de katarakt rahatsızlığından, Medical Park'taki fako ameliyatlarıyla kurtuldu.

BANDAJ BİR GÜNDE ÇIKIYOR

Medical Park Tarsus Hastanesi kadrosuna tam zamanlı olarak katılmasının ardından katarakt ameliyatlarını gerçekleştirmeye başlayan Op. Dr. Mahmut Ecel, fako operasyonlarını son teknoloji ürünü cihazlarla gerçekleştirdiklerini söyledi. Op. Dr. Ecel, "Operasyonun yapıldığı gün hastayı taburcu ediyoruz, hastanede kalmıyor. Gözündeki bandajı da ertesi gün alıyoruz. İki gözünde katarakt varsa, ikinci gözün operasyonunu bir hafta sonra yapabiliyoruz" dedi.

AYNI ANDA İKİ ÇÖZÜM ŞANSI

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mahmut Ecel, kişinin gözlerinin katarakt nedeniyle görme sorunu yaşaması halinde fako ameliyatlarının yapıldığını belirterek, aynı zamanda uzak-yakın görme sorunu yaşayanlar için ise tek operasyonda tedavi imkanı bulunduğunu kaydetti. Op. Dr. Ecel, "Özellikle 50 yaş üzerindeki katarakt hastalarından, uzak-yakın görme sorunu olanlar, isterlerle fako ameliyatıyla birlikte özel multifokal göz içi lens takılarak bu probleminden de kurtulabiliyor" dedi.

İLK HASTALAR EMEKLİLER OLDU

Medical Park Tarsus Hastanesi'nde fako operasyonuyla katarakt tedavisi olan ilk hastalar arasında, Emekliler Derneği Mersin Şubesi İdari Sekreteri Salih Yüzgeç (65) ve üye Mahmut Çolak da (66) yer aldı. 3 çocuk babası Salih Yüzgeç, operasyon sonrası kendisini iyi hissettiğini söylerken, 5 çocuk babası Mahmut Çolak bir süredir yaşadığı katarakt hastalığından kurtulmanın rahatlığını yaşadığını ifade etti.

Tarsus

Sağlık Köşesi

Cildimize günaydın demenin mevsimi geldi...

Kış aylarında soğuk havanın kuruttuğu, nemsiz...

devamı

Tuz: Dost mu, düşman mı?...

Tuz, hayatın oluşumunda ve devamlılığında...

devamı

Geniz Eti Büyümesine Dikkat!...

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Kulak...

devamı

Tütünden kurtulmanın sırrı ya bırakamazsam...

Tüm dünyada dolaylı ve direkt olarak pek...

devamı

Ses kısıklığı hastalık habercisi olabilir...

Soğuk hava, sigara, üst solunum yolu enfeksiyonları,...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.