Haberler

Tarsus'ta fazla kilo, reflü ve safra kesesi sorunları yaşayan kadın hastaya, laparoskopik (kapalı) yöntemle 3 ameliyat birden yapıldı. Hasta 2 günde taburcu oldu.

Mersin'in Tarsus ilçesinde bir kamu bankasında çalışan 37 yaşındaki Özlem Arslan Yıldız, laparoskopik (kapalı) yöntemle 3 ameliyat birden geçirdi. Medical Park Tarsus Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erdal Cücük tarafından midesi küçültülen ve reflü ameliyatı olan Yıldız'ın safra kesesi de alındı. Hasta 2 gün sonra taburcu edildi.

HAMİLEYKEN ANLAŞILMIŞTI

Kilo sorununu uzun yıllardır yaşayan evli ve 2 çocuk annesi Özlem Arslan Yıldız, geçtiğimiz yıl hamileyken safra kesesi rahatsızlığı da çekmeye başladı. Gittiği hekimlerin "Safra kesenizin alınması gerekiyor ancak hamile olduğunuz için beklemeniz gerekiyor" dediği Yıldız'ın ameliyatı ertelendi. Doğumdan sonra da safra kesesi ameliyatını olmayan Özlem Arslan Yıldız, mide küçültme (tüp mide) ameliyatı için Medical Park Tarsus Hastanesi'ne geldi. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erdal Cücük'ün muayenesinde, Özlem Arslan Yıldız'ın midesinde reflü olduğu da anlaşıldı.

HASTAYA KONFOR SAĞLIYOR

Bunun üzerine Özlem Arslan Yıldız'a 3 ameliyatın aynı anda yapılmasına karar verildi. Op. Dr. Cücük ve ekibinin gerçekleştirdiği ameliyatta Yıldız'ın laparoskopik (kapalı) yöntemle mide küçültülürken, aynı yöntemle safra kesesi alındı ve reflü ameliyatı yapıldı. Operasyonların ardından 2 gün hastanede kalan Yıldız taburcu edildi. Op. Dr. Erdal Cücük, laparoskopik yöntemin hastaya konfor sunduğunu ve ameliyat sonrası sıkıntıları en aza indirdiğini belirtti. Dr. Cücük, "Bu hastamızda da 3 ameliyatı laparoskopik yöntemle aynı anda yaptık ve hastamız hızlıca toparlanıp evine gitti" dedi.

Tarsus

Sağlık Köşesi

Kötü karne başarısızlık göstergesi değil...

Öğrencilerin merakla beklediği 15 günlük...

devamı

Lohusalık döneminde annelerimize beslenme...

Medical Park Gebze Hastanesi Diyetisyen Simge...

devamı

Grip salgınından yeşil yapraklılarla korunun...

Son günlerde, iş yerlerinde, toplu yaşam...

devamı

Doğru duruşun formülü: Göğüs, baş ve omuzlar...

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr....

devamı

Serebral Palsi nedir? ...

Medical Park Gebze Hastanesi Ortopedi ve...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.