Haberler

Tarsus'ta fazla kilo, reflü ve safra kesesi sorunları yaşayan kadın hastaya, laparoskopik (kapalı) yöntemle 3 ameliyat birden yapıldı. Hasta 2 günde taburcu oldu.

Mersin'in Tarsus ilçesinde bir kamu bankasında çalışan 37 yaşındaki Özlem Arslan Yıldız, laparoskopik (kapalı) yöntemle 3 ameliyat birden geçirdi. Medical Park Tarsus Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erdal Cücük tarafından midesi küçültülen ve reflü ameliyatı olan Yıldız'ın safra kesesi de alındı. Hasta 2 gün sonra taburcu edildi.

HAMİLEYKEN ANLAŞILMIŞTI

Kilo sorununu uzun yıllardır yaşayan evli ve 2 çocuk annesi Özlem Arslan Yıldız, geçtiğimiz yıl hamileyken safra kesesi rahatsızlığı da çekmeye başladı. Gittiği hekimlerin "Safra kesenizin alınması gerekiyor ancak hamile olduğunuz için beklemeniz gerekiyor" dediği Yıldız'ın ameliyatı ertelendi. Doğumdan sonra da safra kesesi ameliyatını olmayan Özlem Arslan Yıldız, mide küçültme (tüp mide) ameliyatı için Medical Park Tarsus Hastanesi'ne geldi. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erdal Cücük'ün muayenesinde, Özlem Arslan Yıldız'ın midesinde reflü olduğu da anlaşıldı.

HASTAYA KONFOR SAĞLIYOR

Bunun üzerine Özlem Arslan Yıldız'a 3 ameliyatın aynı anda yapılmasına karar verildi. Op. Dr. Cücük ve ekibinin gerçekleştirdiği ameliyatta Yıldız'ın laparoskopik (kapalı) yöntemle mide küçültülürken, aynı yöntemle safra kesesi alındı ve reflü ameliyatı yapıldı. Operasyonların ardından 2 gün hastanede kalan Yıldız taburcu edildi. Op. Dr. Erdal Cücük, laparoskopik yöntemin hastaya konfor sunduğunu ve ameliyat sonrası sıkıntıları en aza indirdiğini belirtti. Dr. Cücük, "Bu hastamızda da 3 ameliyatı laparoskopik yöntemle aynı anda yaptık ve hastamız hızlıca toparlanıp evine gitti" dedi.

Tarsus

Sağlık Köşesi

Yo Yo Sendromu'na dikkat! ...

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo fazlası...

devamı

Sünnet öncesi muayne önemli...

Medical Park İzmir Hastanesi Çocuk Cerrahisi...

devamı

Cildimize günaydın demenin mevsimi geldi...

Kış aylarında soğuk havanın kuruttuğu, nemsiz...

devamı

Tuz: Dost mu, düşman mı?...

Tuz, hayatın oluşumunda ve devamlılığında...

devamı

Geniz Eti Büyümesine Dikkat!...

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Kulak...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.