444 44 84

Sağlık Rehberi

İşitme kaybında erken tanı rehabilitasyon imkânı sağlıyor

Kulak Burun Boğaz
568

Toplumda sağlıklı bir iletişimin temelini işitme ve konuşma fonksiyonumuz oluşturur. Konuşma gelişiminin sağlıklı bir işitme ile sağlanabildiği düşünülürse işitmenin önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Devamını Oku

Yetersiz beslenen çocuk öğrenme güçlüğü yaşıyor

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
614

Solunum yolu hastalıkları, zatürre, orta kulak iltihabı gibi en sık karşılaşılan çocuk hastalıkları tüm annelerin korkulu rüyası.

Devamını Oku

Eşyalar dönüyor hissi BPPV belirtisi olabilir

Nöroloji
555

Kendisinin ya da eşyaların döndüğü hissine kapılanlar için uzmanlar 'Benign Pozisyonel Paroksismal Vertigo (BPPV) olabilirsiniz' diyor.

Devamını Oku

Burun estetiği yaptırırken koku duyunuzdan olmayın

Kulak Burun Boğaz
591

Sağlıklı bir dış görüntüye kavuşmak milyonlarca insanın ortak hayali. Ancak bu hayale kavuşmanın ağır bedelleri olabilir.

Devamını Oku

Parmaklarınızın neden uyuştuğunu hiç düşündünüz mü?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
646

Pek çoğumuz parmaklarımızdaki uyuşma ve karıncalanma hissini yakından biliriz. Çoğu zaman önemsemediğimiz bu durum, kronik bir hal aldığında eğer gerekli tedbirler alınmazsa, daha büyük rahatsızlıklara neden olabiliyor.

Devamını Oku

Kanserin bariyeri: Risk faktörlerinden uzak durmak ve erken tanı

Medikal Onkoloji
534

Önlenebilir olmasına rağmen her yıl milyonlarca ölüme neden olan bir hastalık; Kanser…4 Şubat Dünya Kanser günü farkındalığı arttırmak ve erken tanının önemine dikkat çekmek için belki sadece bir gün ancak değeri büyük.

Devamını Oku

Çocuğa mükemmeliyetçi yaklaşım

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi
377

İnsan doğası nedeniyle toplumsal bir varlıktır, ebeveyn-çocuk, arkadaş, öğretmen-öğrenci gibi ilişkiler ağı içinde doğar, yaşar ve ölür.

Devamını Oku

10 ölümcül hastalıktan 6'sının sebebi sigara

Göğüs Hastalıkları
513

Dünya genelinde tütün kullanımına bağlı hastalıklar nedeniyle yılda yaklaşık 6 milyon kişi hayatını kaybediyor.

Devamını Oku

Kanser tanısında gecikme yaşıyoruz

Medikal Onkoloji
320

Birçok kanser erken veya orta evresinde şifa bulabilir. Dünyada hastaların 3'te 1'ine erken evrede, 3'te 1'ine orta evrede, 3'te 1'ine geç evrede teşhis konurken, bizde orta ve geç evrede teşhis konmasının özellikle geç evrede biraz daha yoğun olduğunu görüyoruz.

Devamını Oku

Gülen yüz emojisi mutlu ediyor

Nöroloji
243

Sosyal medyada yazışırken sıkça kullanılan gülen yüz emojisi, bilim adamlarının araştırmalarına göre insan psikolojisini olumlu yönde etki ediyor.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler