444 44 84

Sağlık Rehberi

Ramazan’da 30 güne 30 altın öneri

Beslenme ve Diyet
764

Ramazan ayında oruç tutanlar için 30 günü sağlıklı geçirmeleri için altın niteliğinde 30 ayrı öneri…

Devamını Oku

Sürekli tansiyon ölçmek tansiyonu yükseltiyor

İç Hastalıkları
735

Bir hastalık düşünün her üç kişiden biri hasta; fakat bir kısmı hasta olduğunu bilmiyor. Sinsi bir hastalık ancak belirtileri de göz ardı edilecek gibi değil.

Devamını Oku

Oturarak çalışanlarda kıl dönmesi riski fazla

Genel Cerrahi
736

Medical Park İzmir Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İsmail Özsan, kıl dönmesi hakkında önemli bilgiler verdi. Op. Dr. Özsan "Latince adı pilonoidal sinüs olan kıl dönmesi, derinin iç tabakasına ilerleyen kılların oluşturduğu kronik iltihabı durumu olarak tanımlanır.

Devamını Oku

Sünnet öncesi muayene önemli

Çocuk Cerrahisi
936

Medical Park İzmir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Erdal Türk, erkek çocukların sünnet öncesinde uzman hekim tarafından ön muayeneden geçirilmesi gerektiği konusunda aileleri uyardı.

Devamını Oku

Yo Yo Sendromu'na dikkat!

Beslenme ve Diyet
742

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo fazlası olduğunu düşünen birçok kişi kontrolsüz diyetlere başlıyor. Uygulanan şok diyetler veya kullanılan zayıflama ilaçları, sindirim problemleri, kalp-damar hastalıkları ve depresyona uzanan sonuçlar yaratıyor.

Devamını Oku

Cildimize günaydın demenin mevsimi geldi

Dermatoloji
844

Kış aylarında soğuk havanın kuruttuğu, nemsiz bıraktığı ve matlaştırdığı cildimizi baharla birlikte tazelemenin zamanı geldi. Medical Park Gebze Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Kenan Dibek kıştan çıkıp yaza girerken cildi uyandırma ve canlandırmanın formüllerini anlatıyor.

Devamını Oku

Tuz: Dost mu, düşman mı?

İç Hastalıkları
598

Tuz, hayatın oluşumunda ve devamlılığında vazgeçilmez bir unsur. Ancak doğru miktarlarda tüketilmediğinde, dostumuz olduğu kadar düşmanımız da…

Devamını Oku

Geniz Eti Büyümesine Dikkat

Kulak Burun Boğaz
713

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ertan Yıldırım, Adenoid vegetasyon; yani geniz eti konusunda bilgilendirdi:

Devamını Oku

Lupus hastalığı: Vücudunuz günün birinde size savaş açabilir

İç Hastalıkları
647

Sizi her türlü hastalıktan koruduğuna inandığınız vücudunuz, günün birinde kendi kendine savaş açmaya karar verebilir mi?

Devamını Oku

Erken Tanı ve Glokom

Göz Sağlığı ve Hastalıkları
607

Erken tanının önemi denince insanların aklına belli başlı hastalıklar gelir. Yıl içerisinde kontrollere gidilir, takip edilir ancak göz sağlığı genellikle malesef ihmal edilir.

Devamını Oku

Tıbbi Bölümler