Haberler

Ordu Rotaract Kulübü tarafından, kulüp üyelerine ve hami kulüpleri olan Ordu Rotary Kulübü üyelerine organ başığının öneminin vurgulandığı bir seminer düzenlendi. Seminere Medical Park Ordu Hastanesi Doku ve Organ Nakli Koordinatörü Dr. Mithat Yağlı konuşmacı olarak katıldı.

Kulübün toplantı salonunda gerçekleşen seminere Ordu Rotaract ve Ordu Rotary Kulübü üyeleri tarafından yoğun ilgi gösterildi. Bağışlanacak her organ ile bir insanın hayata yeniden tutunabileceğini söyleyen Medical Park Ordu Hastanesi Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Dr. Mithat Yağlı, "Organ bağışı, bir insanın organlarının bir kısmının veya tamamının, henüz sağlıklı iken, beyin ölümünün ardından başka insanlarda yararlanılmak üzere bağışlanmasıdır." dedi. Katılımcılara Dr. Mithat Yağlı tarafından organ bağışının tanımı, organ bağışının yapılabileceği yerler, organ bağışı kartı, ülkemizin organ bağışındaki yeri, hangi durumda organ bağışının yapılıp yapılmayacağı gibi konular hakkında bilgiler verildi. Dr. Mithat Yağlı Organ Bağışının önemini anlattığı sunumunu bitirdikten sonra katılımcılar kendisine sorular yönelterek merak ettikleri konularda bilgiler aldılar. Bağışta bulunmak isteyen üyelerin kayıtları ise Medical Park Ordu Hastanesi Organ Bağışı Birimi Yetkilisi Ayşegül Dandan tarafından alındı.

Seminer sonunda Ordu Rotaract Kulübü tarafından Medical Park Ordu Hastanesi Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Dr. Mithat Yağlı' ya verdiği değerli bilgilerden dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.

Ordu

Sağlık Köşesi

Cildimize günaydın demenin mevsimi geldi...

Kış aylarında soğuk havanın kuruttuğu, nemsiz...

devamı

Tuz: Dost mu, düşman mı?...

Tuz, hayatın oluşumunda ve devamlılığında...

devamı

Geniz Eti Büyümesine Dikkat!...

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Kulak...

devamı

Tütünden kurtulmanın sırrı ya bırakamazsam...

Tüm dünyada dolaylı ve direkt olarak pek...

devamı

Ses kısıklığı hastalık habercisi olabilir...

Soğuk hava, sigara, üst solunum yolu enfeksiyonları,...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.