Haberler

Ordu Rotaract Kulübü tarafından, kulüp üyelerine ve hami kulüpleri olan Ordu Rotary Kulübü üyelerine organ başığının öneminin vurgulandığı bir seminer düzenlendi. Seminere Medical Park Ordu Hastanesi Doku ve Organ Nakli Koordinatörü Dr. Mithat Yağlı konuşmacı olarak katıldı.

Kulübün toplantı salonunda gerçekleşen seminere Ordu Rotaract ve Ordu Rotary Kulübü üyeleri tarafından yoğun ilgi gösterildi. Bağışlanacak her organ ile bir insanın hayata yeniden tutunabileceğini söyleyen Medical Park Ordu Hastanesi Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Dr. Mithat Yağlı, "Organ bağışı, bir insanın organlarının bir kısmının veya tamamının, henüz sağlıklı iken, beyin ölümünün ardından başka insanlarda yararlanılmak üzere bağışlanmasıdır." dedi. Katılımcılara Dr. Mithat Yağlı tarafından organ bağışının tanımı, organ bağışının yapılabileceği yerler, organ bağışı kartı, ülkemizin organ bağışındaki yeri, hangi durumda organ bağışının yapılıp yapılmayacağı gibi konular hakkında bilgiler verildi. Dr. Mithat Yağlı Organ Bağışının önemini anlattığı sunumunu bitirdikten sonra katılımcılar kendisine sorular yönelterek merak ettikleri konularda bilgiler aldılar. Bağışta bulunmak isteyen üyelerin kayıtları ise Medical Park Ordu Hastanesi Organ Bağışı Birimi Yetkilisi Ayşegül Dandan tarafından alındı.

Seminer sonunda Ordu Rotaract Kulübü tarafından Medical Park Ordu Hastanesi Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Dr. Mithat Yağlı' ya verdiği değerli bilgilerden dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.

Ordu

Sağlık Köşesi

Yedikleriniz sizi depresyona sokabilir...

Uzmanlar, depresyonu insanların yaşamı boyunca...

devamı

Sürekli tansiyon ölçmek tansiyonu yükseltiyor...

Bir hastalık düşünün her üç kişiden biri...

devamı

Oturarak çalışanlarda kıl dönmesi riski fazla...

Medical Park İzmir Hastanesi Genel Cerrahi...

devamı

Sünnet öncesi muayene önemli...

Medical Park İzmir Hastanesi Çocuk Cerrahisi...

devamı

Yo Yo Sendromu'na dikkat! ...

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo fazlası...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.