Haberler

Ordu Başöğretmen Anadolu Lisesi öğrencilerine, Medical Park Ordu Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gülce Taştemel'in konuşmacı olarak katıldığı, sağlıklı ve dengeli beslenme yollarının anlatıldığı bir seminer düzenlendi.

Öğrencilerin oldukça yoğun ilgi gösterdiği seminer okulun eğitim salonunda gerçekleştirildi. Seminerde Medical Park Ordu Hastanesi Beslenme Diyet Uzmanı Dyt. Gülce Taştemel öğrencilere sağlıklı bir yaşam sürmenin ve gelişimin, ancak "dengeli beslenme" ile mümkün olabileceğini söyledi. Dyt. Gülce Taştemel; "Doğru beslenme ile kemik gelişimi, bilişsel yetenek ve okul performansında artışın yanı sıra erişkin yaşlarda yakalanma riski olan pek çok hastalığa karşı da tedbir alınabilir.''dedi. Öğrencilere, sabah kahvaltısının mutlaka yapılması gerektiğini vurgulayan Dyt. Taştemel; kahvaltı yapmadan okula gelen öğrencilerde en sık rastlanan sorunun, dikkat eksikliği olduğunu dile getirerek, bu durumun da okul başarısını ciddi şekilde etkileyeceğini belirtti. ''Öğrencilere sabah kahvaltısı yapmadan güne başlamayın; öğün atlatmayın." önerilerinde bulunan Dyt. Gülce Taştemel; Meyve, ayran, süt, taze meyve suları, peynirli sandviç gibi besinleri tüketin. Günde 2 lt. su tüketmeye özen gösterin. Açıkta satılan besinleri tüketmeyin. Aşırı yağlı, tuzlu ve şekerli besinler yerine sağlıklı besinler tüketmeye çalışın. Herhangi bir spor dalı ile mutlaka ilgilenin." diye konuştu. Dyt. Gülce Taştemel sunumunu yaptıktan sonra seminere katılan öğrenciler kendisine sorular yönelterek merak ettikleri konular hakkında bilgiler aldılar.

Seminer sonunda konuşan Ordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Set, Medical Park Ordu Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gülce Taştemel' e kendilerini kırmayıp verdiği değerli bilgilerle öğrencilerimizi aydınlattığı ve yol gösterdiği için, hastane yöneticilerine de kendilerine böyle bir imkan sundukları için teşekkürlerini sundu.

Ordu

Sağlık Köşesi

Doğru duruşun formülü: Göğüs, baş ve omuzlar...

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr....

devamı

Serebral Palsi nedir? ...

Medical Park Gebze Hastanesi Ortopedi ve...

devamı

Türkiye'de aşı takvimi...

Medical Park Gebze Hastanesi Çocuk Sağlığı...

devamı

Gribe karşı C vitamini çare değil...

Yrd. Doç. Dr. Neşat Bozkurtgil, antibiyotik...

devamı

Tedavi edilmeyen reflü kansere neden olabilir...

Pek çok kişinin hayatında yaşadığı sağlık...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.