Haberler

DHI Saç Ekiminde bir yöntem olarak kabul edilebilir mi ? Hayır DHI saç ekiminde bir yöntem değildir. Saç ekiminde yapılan iki teknikte ( FUT ve FUE) tek değişen kök alım aşamasıdır. Geçmişte FUT yöntemi ile kökler bir cilt çıkarılarak tek tek ayrıştırılır ve ekilirdi. FUE yöntemiyle bu travmatik kök alımı ortadan kalktı ve önce elimizde bir punch ile tek tek kök çıkarttık sonrada daha hızlı daha çok kök alabilmek için motorla alımı devreye soktuk.

Saç ekiminde son 12 yılda radikal bir değişiklik yapılmadı. Sağlık turizmine büyük oranda katkısı olan bu tıbbı hizmette yenilikler merak uyandırıcı kelimelerle süslenen FUE yöntemi elbette farklılaştırılarak sunulmaya başlandı. Ve DHI önümüze kansız FUE den daha da iyi sonuç veren hatta daha da yoğun saç yapan bir yöntemmiş gibi sunulmaya başlandı.

Bu kesinlikle yanlıştır. Cilde punch girmesi her iki yöntemde de vardır. Demek ki kansız değil aynı. FUE de kanlı değil zaten. FUE yönteminin daha kanlı olduğu intibası nereden yaratıldı.

Tüm mevcut saç ekim yöntemlerinde iki kulak arası mesafeden kök almak olarak 1. aşama aynıdır.2. AŞam kanal açma .3. aşama kökleri yerleştirmedir FUE yönteminde ikinci aşamada elimizdeki özel 0,5-0,8 mm blade lerle greft çapından daha dar ( cilde esneyerek genişler )her alanda( alın ön arka ,orta bölüm tepe özellikle tepede birçok açılı döner bölümayrı ayrı doğal görüntümüz taklit edilerek açılır. 3. aşamada kökler elimizdeki özel aletlerle açılan bu açılı kanalların içine yerleştirilir.

DHI yönteminde elimizdeki ucu keskin aletin içi oluk şeklindedir.Kök çapından daha kalındır yani.Kök buraya yerleştirilir.Alet cilde batırılır ve içindeki kök batmayla birlikte içeri girer. Kalem başı gibi üst düğmeye basılır kök ciltte kalır.Yani cildimiz yine FUE deki bladelerden daha kalın bir çap oluklu kesici ile kesilir. 2000-2500 greft iki günde ancak ekilir.İşlem daha meşakkatli ve özel gösterilir. DHI yöntemi ne daha az anestezı ne daha konfor ne daha iyi büyüyen saçlar vardır.Çünkü elimizdeki plastik aletin bunlara etkisi yoktur.Tam tersi iki saatlerce işlem görür. 3-4 kişilk anestezi alırsınız. Elinizdeki metal çubuk size açılandırma sağlamaz . Tek düze aynı açıda saçlarınız olur. Dünyada insan eli hassasiyetinin üzerine hiçbirşey geçemez bu nedenle saç ekimi robotize de edilemiyor. Başınızın her tarafındaki saç yönlerini düşünsenize. Hele tepe ekimlerinden neden kaçınılıyor zannediyorsunuz.

Ayrıca işin kötüsü bu oluklu punchlara zorla sokulan greftler fazlaca travmatıze oldugundan,çok fazla elden ele,aletten alete gezdiğinden kök travması sonuçta kayıp oranı fazladır.Saç Ekiminde esas kökü yerinden alıp uygun ortama hassasıyetle koyup tek hareketle gretı yeni yunvasına yerleştirmektir.

Bir greft yaşaması için en az dokunuş FUE sisteminde vardır.Greft elimizde oyuncak olmaz. FUE işlemi 8-9 saatlik bir işlemdir kullanılan özel solüsyonlarda 24 saat kökler dışarıda kalabilir.Bu bilimsel bir açıklamadır. Ameliyathanelerde birçok doku nakli- organ nakli yapılmaktadır ve uygun ortamlarında dışarıda kalabilirler. Tüm FUE de sadece 3-5 saat solusyonda kalan greftlerın yaşam sansının azaldığı söylenirse 20 yıldır yapılan saç ekimlerinde hiç saç çıkmaması gerekirdi. DHI insafsız bir pazarlama taktiğidir.

İstanbul Göztepe

Sağlık Köşesi

Cildimize günaydın demenin mevsimi geldi...

Kış aylarında soğuk havanın kuruttuğu, nemsiz...

devamı

Tuz: Dost mu, düşman mı?...

Tuz, hayatın oluşumunda ve devamlılığında...

devamı

Geniz Eti Büyümesine Dikkat!...

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Kulak...

devamı

Tütünden kurtulmanın sırrı ya bırakamazsam...

Tüm dünyada dolaylı ve direkt olarak pek...

devamı

Ses kısıklığı hastalık habercisi olabilir...

Soğuk hava, sigara, üst solunum yolu enfeksiyonları,...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu

 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.