Saç Ekim Ünitesi

Saç Ekimi
 • Düğün Sezonunda Saç Ekimi

  Damatlar da gelinler kadar düğünlerinde en yakışıklı halleriyle görünmek istiyor. Düğün fotoğrafları kusursuz olmalı öncesindeki estetik kontorler, photoshopa ihtiyaç bırakmayabilir.

  Sezona girmeden damat adayları saç ekim merkezlerinin yolunu tuttu. Hazırlıklarda güzelleşmek uğruna yapılan operasyonlarda sıranın en başında yapılması gereken işlem saç ekimi. Çünkü saçlar 2 ay sonra çıkmaya başlıyor ve yavaş yavaş saçlanmaya başlıyorsunuz. Elbtte saç ekıminin tam sonuçları için 10 ay kadar bekelmek gereksede henüz geç kalmış değilsiniz. 2.3.4. aylar da pek fena sayılmaz.

  Elbette sac sağlığı ve sac ekimi konusunda yapılacaklar erkekler için sınırlı değıl. Gelinlerde daha sağlıklı canlı saclar ve hızlı uzamalar istiyor ve uygun tedaviler için merkezlerin kapısını çalışıyor. Yapılan P.R.P ve Mezoterapiler saçları daha bir canlandırıp uzamasını kalınlaşmasını sağlıyor. Kaşlarda ve sakallardakı yogunlaşma isteyenler için kaş ekimi ve sakal ekımı de oldukça taleb görüyor. Fotoğraf gönderilecekler arasında bizde varız. Merkezdeki birçok öncesi ve sonrası fotograflarda damatlar düğün fotoğrafları ve tesekkur yazılarıyla gözüküyor.

  Uzm. Songül ALCI - MBA

  Medical Park Bahçelievler Hastanesi Saç Sağlığı ve Saç Ekim Ünitesi Koord.

  İletişim: 0 505 453 73 28

 • Nerede Kalmıştık?

  Estetik problemler ve yaşlanma, kişileri sosyal ve ruhsal olarak mutsuz eden bir sorun olarak karsımıza çıkıyor. Bu nedenle estetik işlemler psikolojik ve sosyal yaşamda başarılı olmanın önemli bir unsuru olarak düşünülmelidir. Bizler bu işlemler için başvuran kişilerin yaşamındaki motivasyon kaybı ve moral bozukluğunu görmekteyiz. Estetik problemler ve yaşlanma kişinin iş dünyası, sosyal hayatı ve özel hayatında rekabet edebilme durumunu etkiler. Bu problemler arasında olmazsa olmaz saçlar kaybedildiğinde saçsızlık, kişide yaşlanma duygusu yaratan, ruhsal ve toplumsal olarak kişileri mutsuz eden ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.

  Bugünkü modern yaşamsa her yerde olduğu gibi kişideki estetik boyutu da yaşamsal bir önemlilikte sunmayı başarmıştır. Yaşlanma ya da estetik sorunlar kişinin iş dünyası, sosyal hayatı ve özel hayatında rekabet edebilme durumunu etkiler.

  Hepimiz kötü görünümlü insanlardan çok iyi görünümlü olanlardan hoşlanırız. Bunun doğru olup olmadığını tartışmayalım. Çünkü bu durum herkes için değişkendir. Bu konuda çok kuvvetli deliller vardır. İnsanlar güzel ve yakışıklı insanları işe almak istiyor. İyi görünümlü insanlar işe daha öncelikli kabul edilirler, öğretmenler iyi görünümlü öğrencilere karşı daha iyi bir öğretim verir. İyi görünümlü insanlar görünümüne daha az dikkat eden insanlara kıyasla daha çok satış yaparlar…

  Bunun için eksik başlanabilecek olan rekabette kazanma sansınız yoktur. Estetik görüntümüzden kaygı duyduğumuz kusurları çözdüğümüzde, fiziki ve ruhi alemde rekabet etme sansımızı eşitlemişizdir. Artık kazanmak için sadece bilgi ve becerimize ihtiyaç vardır. Bizlerin görevi estetik kaygıları ortadan kaldırarak yaşamın adaletsizce sürdüğü bir ortamda bireyin ruh halinin sağlıklı olmasını sağlamaktır.

  İster kadın ister erkek olsun, zaman kişiyi doğduğundan itibaren şiddetle değiştirmektedir. Bu değişim fiziki anlamda hızlı; ruh dünyasında yavaştır. Saç ekimi ile bizler geçmişlerinizi, hayallerinizi umutlarınızı size geri iade edemeyebiliriz ama geleceğe yönelik yeni hayaller ve umutlar taşımanızı sağlayabiliriz. Estetik cerrahi insanın fizyonomisini dolayısıyla buna bağlı psikolojisini değiştirme gücüne sahiptir. Bugünkü saç ekiminin temel felsefesi kaybedilenin ya da en doğalın maksimal geri dönüşünü sağlama felsefesidir. İşlem sonunda hayat size " nerede kalmıştık " sorusunun cevabını vermeye hazırdır.

  Uzm. Songül ALCI - MBA

  Medical Park Bahçelievler Hastanesi Saç Sağlığı ve Saç Ekim Ünitesi Koord.

  İletişim: 0 505 453 73 28

 • Sakal Bıyık Ekimi

  Sakal ve bıyık erkeklerde saçlar kadar estetik bütünlüğün gereğidir. Ekranlarda ünlüler sakallı ve bıyıklı boy göstermeye başlayınca gençler arasında da sakal ve bıyık bırakmak moda oldu.

  Durum da böyle olunca seyrek sakallı ya da sakalsız olanlar saç ekim merkezlerinin yolunu tuttu.

  Doğuştan genetik olarak sakalsızlık, ya da yanık ve travmalar sonrası oluşan izlerde sakal ekimi uygulamak mümkün. Sakalkıran da denilen "alopecia areata" genellikle psikolojik nedenlidir, kılların geri gelişmediği durumlarda ,travmatik traslar, kaza izleri, tıbbı bazı tedavıiler ve ilaç kullanımları sonucu ortaya cıkan sakalsızlıkta çözüm sakal ekimi.

  Yüz bölgesinde herhangi bir nedenden dolayı kılın gelişmediği durumlarda saçta olduğu gibi, iki kulak arası ensenin üst bölgesinden mikromotorlu FUE tekniğiyle tek tek alınan kıl folikülleri kılsız alanlara nakledilir. Doğru yön verme ve yoğunluk önemlidir. Bu nedenle binlerce greft itinayla sabırla nakledilir. İyileşme 7-10 gün aralığındadır. Kişler 15 gün sonra traş olmaya başlayabilirler.

  3 ay sonrada kılların çıkışı beklenmektedir. Beyler ellerınde fotograflarla bızlere geliyorlar,Ortadoguda sakal düz çizgi şeklinde bu bölgedeki hastalar sakalları keskin hatlı ,bizim insanımız ise dagınık istiyor.

  Uzm. Songül ALCI - MBA

  Medical Park Bahçelievler Hastanesi Saç Sağlığı ve Saç Ekim Ünitesi Koord.

  İletişim: 0 505 453 73 28

 • Saç Ekimi Turizmi

  Sağlık Turizminin 2023 Hedefine Saç Ekiminin Katkısı Büyük!

  Saç ekiminin sağlık turizmine katkılarından bahseden Medical Park Bahçelievler Hastanesi Saç Sağlığı ve Saç Ekim Koordinatörü Songül Alcı; "Türkiye'ye çeşitli sağlık problemleri nedeniyle yapılan zorunlu tıbbi operasyonların yanı sıra özellikle saç ekimi için de birçok ziyaretçi geliyor. Uygun fiyat politikaları, profesyonel ellerde hizmet ile tarihi ve doğal güzelliklerimiz hastaların Türkiye'ye geliş sebeplerinin başında. Türkiye'de ortalama bir saç ekim fiyatı 3-5 bin TL iken bu rakamlar Avrupa'da 10-15 bin euro, ABD'de ise 30 bin dolara kadar çıkabiliyor. Türkiye özellikle saç ekimi konusunda ucuz ve kaliteli hizmet veren bir ülke.

  Konusunda deneyimli uzmanların elinden çok başarılı sonuçlar elde ediliyor. Tüm çalışmalar dünya standartlarının da oldukça üstünde. Bu nedenle her ay 5 binin üzerinde turisti saç ekimi için ülkemizde ağırlıyoruz. Hastaneler ve turizmciler artık birlikte hareket ediyor. Saç ekim paketleri sayesinde hasta Türkiye'yi hem geziyor hem de saç ekimi yaptırıyor. Toplu gelişlerde geziler dahi hastaneler ve turizmciler tarafından organize ediliyor. Hastayı havaalanından tercüman ve şoför alıyor, işlem tamamlandığında havaalanına geri bırakıyor. Hasta alışverişe gitmek isterse ona yardımcı olunuyor. Bu nedenle her ay 5 binin üzerinde turisti saç ekimi için ülkemizde ağırlıyoruz. Sağlık turizminin 2023 hedefinin 20-25 milyon dolar olduğu düşünüldüğünde, bu denli talebin bizi hedefimizin üzerine taşıyacağından şüphem yok." dedi.  Eğitimsiz Kişilerin Saç Ekimi Yapması Sağlık Turizmine Ciddi Zarar Veriyor...

  Uzmanlığını almamış birçok kişinin saç ekimi yapmasının sağlık turizmine ciddi zararlar verdiğini belirten ALCI; "Saç ekimi titiz bir şekilde hijyenik koşullarda hastane ortamında yapılması şart olan ve dikkat gerektiren cerrahi bir operasyondur. Bu nedenle hastane ortamı dışında yapılması işlem sonrasında çeşitli komplikasyonlara sebebiyet verebilir. Ekim öncesi hastanın saçlarının durumu dikkatle incelenmeli, ekim için uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Bakanlıktan onay almayan hiçbir yerde saç ekimi yaptırılmamalıdır.

  Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinden gelen saç ekimi talepleri sonucunda ülkemizde bu tür kliniklerin sayısı oldukça arttı. Ayda 5000 kişinin saç ekimi için ülkemize geldiği düşünüldüğünde bunu fırsat bilen işin ehli olmayan bireyler artık geceleri kendi evlerinde dahi saç ekimi yapar hale geldi. Taksiciler, tercümanlar, iş yeri sahipleri, turizm alanlarındaki esnaf, kuaförler hepsi her geçen gün büyüyen sağlık turizmi sektörünün içerisinde. Web sitesini açan herkes sağlık turizmi sektörüne giriyor. Bu da sektörün dolayısıyla işin kalitesinin düşmesine neden oluyor. Saçlarına kavuşacağını umut eden hastanın istenmeyen sonuçlara uğramasına neden oluyor. Kişi artık eski saçlarını bile arar hale geliyor. Bu şekilde yapılan her saç ekimi risk içeriyor ve kişiye birçok zarar veriyor. Bunun sonucunda da ülke ekonomimiz sağlık turizmi açısından ciddi zarara uğruyor." dedi.

  Uzm. Songül ALCI - MBA

  Medical Park Bahçelievler Hastanesi Saç Sağlığı ve Saç Ekim Ünitesi Koord.

  İletişim: 0 505 453 73 28

 • Yaz Mevsimi ve Saç Ekimi

  Saç ekimi operasyonu mevsimlere göre fark eden bir operasyon değildir. Gerek kış gerekse yaz mevsiminde rahatlıkla yaptırabileceğiniz saç ekimi operasyonu sonrası dikkat edilecek hususlar çoğunlukla sosyal hayatınız ile yakın bağlantılı olacaktır.

  Yaz mevsiminde saç ekimi sonrasında 7- 10 güne kadar yüzme ve güneşten uzak durmanız gerekir. Ciltteki kesilerde UV ısınlarının zararlı etkisi bilinir fakat bu saçlı deri için geçerli değildir. Kış mevsiminde yapılan saç ekim operasyonları sonrası ise soğuktan korunmak için başınıza çok sıkı şapkalar takmamanız tavsiye olunur.

  Saç ekimi için en doğru zaman yoğun iş temposundan ve koşuşturmadan uzak kendinize zaman ayırabileceğiniz 3-5 gündür. Saç ekimini ne zaman yaptırırsanız yaptırın doktorun talimatlarına uymanız saçlarınıza zarar vermenizi engeleyecektir.

  Uzm. Songül ALCI - MBA

  Medical Park Bahçelievler Hastanesi Saç Sağlığı ve Saç Ekim Ünitesi Koord.

  İletişim: 0 505 453 73 28

 • Basında Songül Alcı
                         
  *** Basında Songül Alcı'ya ilişkin diğer dergi ve gazete küpürleri için ilgili eki masaüstünüze indirebilirsiniz:
  Basın Küpürleri
 • Videolar

  Arapça Videolar
 • Saç Ekimi Bilgilendirme Kitapçıkları

  Türkçe

  İngilizce

İstanbul Bahçelievler

Sağlık Köşesi

Yedikleriniz sizi depresyona sokabilir...

Uzmanlar, depresyonu insanların yaşamı boyunca...

devamı

Sürekli tansiyon ölçmek tansiyonu yükseltiyor...

Bir hastalık düşünün her üç kişiden biri...

devamı

Oturarak çalışanlarda kıl dönmesi riski fazla...

Medical Park İzmir Hastanesi Genel Cerrahi...

devamı

Sünnet öncesi muayene önemli...

Medical Park İzmir Hastanesi Çocuk Cerrahisi...

devamı

Yo Yo Sendromu'na dikkat! ...

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo fazlası...

devamı

INTERNATIONAL PATIENT CENTER

:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
*
:
Mr Ms
*
:
*
:
*
:
*
:
*
: Güvenlik Kodu
 
 
*

Send

Message Sent Successfully.

Error Occurred, Please, try again later.